ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), корупція - використання особою* наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі*, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей (* - особи визначені частиною 1 статті 3 цього Закону).

Якщо Вам стали відомі можливі факти порушення антикорупційного законодавства посадовими особами Іванківської селищної ради за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити це за допомогою:

• електронної пошти на адресу anticorruptionisr@gmail.com;
  • за телефоном (04591) 5-41-85;
  • листа на адресу: вул Івана Проскури, 7 смт Іванків Київська область, 07201 (на конверті зазначити «Повідомлення про корупцію»).

Повідомлення про корупцію має містити одну або декілька таких ознак:

• порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 51-4, 52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

УВАГА! Повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:

• прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
  • тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону, яка може бути перевірена;
  • прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Звертаємо увагу, що повідомлення на електронну пошту, направляються з підписом у сканованому вигляді.

Інформація може надаватися також анонімно.

Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується:

• конкретної особи;
  • містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення не може розглядатись як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян», а тому його надання не обумовлює обов’язкової підготовки відповіді заявнику.

Надана Вами інформація використовуватиметься керівництвом селищної ради як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

ЗРАЗОК ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ

При цьому матеріали, що свідчать про факти вчинення корупційних злочинів або адміністративних правопорушень, можна надсилати до інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, визначених Законом України «Про запобігання корупції».

До спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії їй, безпосередньо виявляють, припиняють або розслідують пов’язані з корупцією чи корупційні правопорушення, належать:

• органи прокуратури;
  • органи Національної поліції;
  • Національне антикорупційне бюро України;
  • Національне агентство з питань запобігання корупції.