Online - курс

Дата: 26.05.2021 15:01

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого постійно здійснює узагальнення практики діяльності владних інституцій, у тому числі місцевого самоврядування. Опрацювання кращих практик діяльності місцевих рад в Україні та інших держав дали можливість сформувати універсальний практичний курс для депутатів місцевих рад України щодо організації їх роботи в умовах сьогодення.

Нові виклики та реалії діяльності виборних посадових осіб та всього апарату ради зумовлюють необхідність формування у депутатського корпусу розуміння його реальних та потенційних можливостей, що надає йому законодавство задля захисту та представництва інтересів територіальної громади та розвитку місцевого самоврядування відповідного регіону.

Автори інноваційного online курсу практичного спрямування «ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ДЕПУТАТА МІСЦЕВОЇ РАДИ» на базі Тренінгового центру Асоціації випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого пропонують фокус-знання щодо основних напрямків діяльності депутата з урахуванням останніх змін до законодавства щодо децентралізації та змін правової, територіальної і матеріально-фінансової основи місцевих рад. Акцентуємо, що головним наробком курсу стали практичні поради щодо форм і методів роботи депутата у виборчому окрузі, постійних і тимчасових контрольних комісіях, взаємовідносини із комунальними підприємствами, установами та організаціями, органами, що забезпечують правопорядок та судами тощо. Окрема увага буде приділена формуванню практичних навичок у депутатів щодо підготовки проєктів рішень місцевої ради та ініціювання проєктів програм розвитку громади.

Цей курс також має стати в нагоді помічникам депутатів, представникам органів самоорганізації населення, старостам, членам виконавчого комітету та працівникам апарату. Окрім традиційних організаційно-правових форм діяльності депутата, тренери курсу сконцентрують існуючий досвід застосування новітніх колективних та індивідуальних форм реалізації повноважень депутата як всередині територіальної громади, так і у взаємозв’язках із іншими органами та посадовими особами, від належної діяльності яких залежить розвиток громади.

Завершення курсу оформлюється наданням його слухачам сертифікату про його проходження.

ВІДГУК 1

ВІДГУК 2