Шановна громадо!

Дата: 09.05.2021 07:47

Сьогодні ми відзначаємо 76-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах, хто віддав життя заради майбутнього прийдешніх поколінь.

Надзвичайно дорогу ціну заплатив український народ за перемогу у запеклій війні 1939-1945 років. Мільйони життів українців опалили чорним полум’ям ті важкі дні смертельної ворожої навали.

Друга світова прокотилася Україною, залишаючи по собі тисячі солдатських могил, відібравши життя 3,5 мільйонів українських воїнів та мільйони життів мирних жителів.

Полісся також сплатило свою страшну данину. Окупація території Іванківської селищної територіальної громади тривала 808 днів. За час окупації фашисти знищили 2 000 місцевих жителів.

Минають роки. Все менше лишається людей, які на власні очі бачили ті жахливі події та героїчні подвиги часів Другої світової війни. Та сьогодні ми завдячуємо життям нашим ветеранам і тим людям, що віддали свої життя за наше з вами сьогодення.

Як дорого коштувала перемога знають наші ветерани! Вони перемогли. Перемогли тому, що захищали Батьківщину. Перемогли тому, що відстоювали право на життя й свободу для себе та для своїх нащадків. Саме ветерани зі своїми побратимами наближали свято Перемоги, віддаючи своє здоров’я і життя за мирне сьогодення.

Як не прикро, але доля нашої України склалася так, що нашу землю охопив вогонь війни і наші солдати зі зброєю в руках знову захищають свою країну, суверенітет та територіальну цілісність держави. Гідні слави своїх героїчних предків, українці встали на захист Батьківщини, виконуючи святий обов'язок в лавах Збройних Сил України та інших військових формувань. Захищають так само віддано, мужньо, не шкодуючи сил та власного життя, аби зупинити агресора.

Серед них і мешканці нашої громади. На жаль, троє наших земляків загинули. Олег Габорак, Євген Корота та Віктор Іванетта. Їхню загибель ми оплакуємо усією нашою громадою...

Ми схиляємо голови у глибокій скорботі перед пам’яттю загиблих на полях битв, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, тих, хто передчасно пішов з життя від отриманих ран.

Ми вшановуємо кожну невинну душу, загиблу у роки війни, кожного воїна, який боровся за свободу, кожне серце, яке боліло за Україну.

Вічна їм слава, вічна їм пам’ять.

У цей пам’ятний день бажаємо миру і злагоди нашій землі, нашим героям міцного здоров’я і довголіття, оптимізму, достатку та родинного затишку!

Нехай над нами усіма буде мирне небо, ясне сонце та Божа благодать.

Селищний голова     Т. СВИРИДЕНКО