Штрафи за спалювання сухої трави зросли у 18 разів

Дата: 30.03.2021 11:31

Верховна Рада суттєво збільшила штрафи за спалювання сухої трави

Випалювання сухої рослинності та її залишків породжує багато негативних наслідків, а саме:

- погіршення стану довкілля, зокрема, забруднення атмосферного повітря,

- висока температура негативно впливає на родючість ґрунтів,

- випалювання рослинності та її залишків нерідко є причиною пожеж на сусідніх земельних ділянках та у лісах. Водночас внаслідок цього можуть бути пошкоджені лінії електропередач та інші об'єкти.

Згідно зі статтею 77(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках передбачені штрафи для громадян від 3 060 до 6 120 грн., для посадових осіб - від 15 300 до 21 420 грн. Тобто, штрафуватиметься навіть підпал опалого листя у власному садку.

А якщо підпал відбудеться у межах природно-заповідного фонду - то штрафи для громадян зростають від 6120 до 12 240 грн, а для посадових осіб - від 21 420 до 30 600 грн.

За забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами через порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля, передбачені штрафи від 30 600 до 61 200 грн. або обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Це стосуватиметься не тільки промислових об’єктів, адже внаслідок масштабної пожежі в атмосферу виділяються велика кількість хімічних сполук, які здатні викликати у людини різні захворювання.

За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом, передбачено штрафи від 91 800 до 153 000 грн. або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Збільшення штрафів є першим кроком захисту здоров’я людей та екосистеми. Наступним кроком буде втілення практики стягнення штрафів у реальність. Якщо швидко та оперативно притягувати паліїв до відповідальності, то це стане суттєвим стримуючим фактором для потенційних правопорушників.

за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - штрафи для громадян від 1 530 до 4 590 грн., а для посадових осіб - від 4590 до 15 300 грн. Штраф можна отримати, якщо розвести багаття (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених місцях), кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл у непризначених для цього місцях упродовж пожежонебезпечного періоду.

А за пошкодження або знищення лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі передбачені штрафи для громадян від 4 590 до 15 300 грн., для посадових осіб - від 10 710 до 18 360 грн.

МИ  НЕ  ГОСПОДАРІ  ПРИРОДИ -   МИ   ЇЇ  ДІТИ !

Природа наша мати. Цю істину наші пращури знали ще тоді, коли тільки навчилися мислити і говорити.

Отже, природа дійсно є матір’ю людства, тому так само, як мати  віддає дитині частку своєї душі, так і природа наділила нас своєю.

Та людство не зрозуміло і не оцінило такої щедрості. Воно виявилося надміру егоїстичним щодо своєї матері і займає позицію невдячного споживача і здатне лише брати і брати.

А матінка-природа жорстоко потерпає від своїх нерозумних дітей. ЇЇ легені майже знищені, нещадно горять ліси. Її очі, озера, втратили блиск, бо замулилися і перетворилися на смердючі болота. Ріки не несуть бурхливі потоки, бо джерела захлинулися від бруду. А птахи взагалі, ніби не співають, а плачуть.

Материнське терпіння велике, але не безмежне.

ДАВАЙТЕ   БУДЕМО

ЗАКОНОСЛУХНЯНИМИ.