22.01.2021 День Соборності України

Дата: 22.01.2021 14:26

22 січня, традиційно, на центральній площі смт Іванків відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України та проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, річниці прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, який проголошував Українську Республіку «самостійною, не від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».

Саме цього дня, понад 100 років тому було проголошено Акт Злуки, який увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній європейській державі, став символом і легендою для наступних поколінь борців за Україну.

Під час заходу присутні схилили голови перед пам’яттю про загиблих за нашу Соборність та вшанували хвилиною мовчання усіх Героїв України, воїнів, борців, патріотів – усіх тих, хто ціною власного життя здобував право прийдешніх поколінь на свободу та цілісність нашої держави.

22 січня 2014 року під час події на Євромайдані, в боротьбі за свободу України загинули перші учасники Революції Гідності, яких згодом назвуть Небесною Сотнею, Герої України (посмертно) – Сергій Нігоян, Юрій Вербицький, Михайло Жизневський, Роман Сеник.

За незалежну та соборну Україну віддали свої життя наші земляки – Олег Габорак, Євген Корота, Віктор Іванетта.

На заході була присутня мати загиблого О. Габорака – Світлана Володимирівна Губер (Габорак).

Перед присутніми виступили голова Іванківської селищної ради Тетяна Свириденко та голова комісії з реорганізації Іванківської райдержадміністрації Сергій Яценко, які привітали всіх присутніх та жителів громади з Днем Соборності України, побажали міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди та гідного майбутнього для України та для кожного з нас.

Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття. Нехай кожен українець цей святковий день зустріне з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя свого народу. Бажаємо усім вам злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої країни. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної, незалежної, могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. Нехай усіх вас береже Бог! Слава Україні!